strona główna Media KopalniaWiedzy.pl

Znajdź wiadomości na wybrany temat

Szukaj w wątkach

Słowa kluczowe:Pod nieobecność właściciela jaguar wybrał się na spacer po dachu
2019-09-19 14:11:05 | KopalniaWiedzy.pl | Nauka

Środowy wieczór zdecydowanie nie był dla mieszkańców Armentires standardowy. Ich oczom ukazał się bowiem czarny jaguar, który przez około godzinę spokojnie spacerował po dachu i gzymsach i od czasu do czasu wchodził do jednego z mieszkań przez otwarte okno.

NASA zdobyła... dwie nagrody Emmy
2019-09-19 13:28:02 | KopalniaWiedzy.pl | Nauka

NASA otrzymała... dwie nagrody Emmy, przyznawane za produkcję telewizyjną. Podczas ceremonii, które odbyły się w Microsoft Theatre w Las Angeles amerykańska Akademia Telewizyjna przyznała Agencji nagrody za relacje z pierwszego testu załogowego pojazdu, który zawiezie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną oraz relacje z misji marsjańskiej.

Jak bezsenne noce mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie jelit
2019-09-19 12:56:13 | KopalniaWiedzy.pl | Nauka

Zaburzenie genów zegarowych pewnej grupy komórek z jelita - naturalnych komórek limfoidalnych typu 3. (ang. Type 3 Innate Lymphoid Cells, ILC3s) - prowadzi do spadku ich liczebności, ciężkiego stanu zapalnego, problemów z barierą jelitową i nasilonej akumulacji tłuszczu. Wg autorów badania, to po części wyjaśnia, czemu u osób, które pracują nocą czy zmieniają strefy czasowe, często występują otyłość lub nieswoiste zapalenia jelit (IBD).

TSMC pracuje nad 3-nanometrowym procesem technologicznym
2019-09-19 12:31:59 | KopalniaWiedzy.pl | Nauka

Prawo Moore'a żyje i ma się dobrze, uważa Mark Liu, przewodniczący zarządu TSMC. Firma poinformowała właśnie o rozpoczęciu prac badawczo-rozwojowych nad 3-nanometrowym procesem technologicznym. Jak stwierdził Philip Wong, wiceprezes ds. badawczych, Prawo Moore'a będzie obowiązywało jeszcze przez dziesięciolecia i pozwoli na tworzenie układów scalonych w technologii 2 i 1 nanometra.

Kultura aszelska pojawiła się na północy Francji 150 000 lat wcześniej, niż sądzono
2019-09-19 11:33:01 | KopalniaWiedzy.pl | Nauka

Nowe dowody wskazują, że kultura aszelska pojawiła się na północy Francji o co najmniej 150 000 lat wcześniej niż przypuszczano. Znaleźli je właśnie naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Badań Naukowych (CNRS) i Muzeum Historii Naturalnej. Prowadzili oni badania na stanowisku Moulin Quignon w departamencie Somma, które zostało ponownie odkryte w 2017 roku

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Polecamy Oferty pracy